Zapoznaj się z naszymi zasadami bezpieczeństwa TUTAJ
https://glivclinic.com/poradnie/physiotherapy/

Fizjoterapia Gliwice

Fizjoterapia Gliwice

Fizjoterapia to nieodłączna część rehabilitacji, więc warto z niej skorzystać, kiedy chcemy powrócić do zdrowia po chorobie lub urazie. Wskazana jest przede wszystkim u osób, które odczuwają ból w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Wizyta u fizjoterapeuty pozwoli uniknąć poważnych i długotrwałych skutków zmian w organizmie.

Fizjoterapeuta zajmuje się diagnostyką funkcjonalną i leczeniem narządów ruchu. Leczenie prowadzone jest za pomocą środków niefarmakologicznych i nieoperacyjnych. Specjaliści tej dziedziny leczą lub nadzorują leczenie pacjentów z zaburzeniami neuro-mięśniowymi, mięśniowo-szkieletowymi, sercowo-naczyniowymi oraz oddechowymi.

Fizjoterapeuta może ściśle współpracować z lekarzami takich specjalizacji jak: ortopeda, lekarz rehabilitacji medycznej, neurolog, również z innymi, gdy zajdzie taka konieczność.

Głównym celem pracy fizjoterapeuty jest poprawa kondycji psychofizycznej pacjenta. Rehabilitacja ma wyeliminować ból i ograniczenia ruchowe pacjenta, poprawić komfort życia.

Rehabilitant Gliwice

Podstawą pracy z pacjentem – przed docelową terapią – jest przeprowadzenie diagnostyki funkcjonalnej, w której kluczową rolę odgrywa szerokie i możliwie całościowe spojrzenie na działanie organizmu człowieka, zgodne z modelem bio-psycho-socjalnym (sposób holistyczny).

Pierwszym krokiem fizjoterapii jest dokładny wywiad – rozmowa z pacjentem. Następnym – terapia manualna, analiza dostępnych badań obrazowych i konsultacji lekarskich. Dopiero wówczas terapeuci przystępują do indywidualnej terapii. Jeśli niezbędna jest dodatkowa diagnostyka, kierują pacjenta na dodatkowe badania lub konsultację.

Rehabilitacja w Gliwicach

Najważniejsze w działaniach fizjoterapeutów są możliwie szybki powrót pacjentów do pełnej aktywności i poprawa komfortu życia.

W swojej praktyce fizjoterapeuci bardzo cenią współpracę ze specjalistami innych dziedzin. Rozwijając współpracę interdyscyplinarną, starają się, aby prowadzona terapia była kompleksowa. Może to być konsultacja w zakresie wyników badań lub seria zabiegów. Wskazówki, dodatkowe zalecenia mają sprawić, że pacjent będzie czuł się coraz lepiej, a terapia przyniesie zamierzone efekty.

W GlivClinic oferujemy rehabilitację po zabiegach, rehabilitację ortopedyczną, pourazową – pacjent uzyskuje określoną pomoc w zależności od potrzeb, terapia jest ustalana indywidualnie.

Fizjoterapeuta Gliwice

Do fizjoterapeuty można zgłaszać się z następującymi dolegliwościami:

 • bóle kręgosłupa i kręgosłupopochodne, dyskopatie, kręgozmyki, niestabilności;
 • ostre zablokowania kręgosłupa i inne dysfunkcje stawów kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych,
 • bóle głowy pochodzenia kręgosłupowego, szumy uszne, dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych,
 • uszkodzenia nerwów obwodowych, promieniowania, rwy, mrowienia oraz drętwienia w rejonie kończyn,
 • bóle i dysfunkcje stawów obwodowych: klatki piersiowej, barków, bioder, łokci, kolan, nadgarstków, stóp, palców,
 • zespoły przeciążeniowe, ciasnoty podbarkowe, zamrożony bark, cieśnie nadgarstka, gangliony, łokcie tenisisty/golfisty, niestabilności oraz nawracające/nawykowe skręcenia stawów kolanowych i skokowych,
 • konflikty panewkowo-udowe (FAI).

Kwalifikacji konkretnych objawów towarzyszy analiza wyników badań diagnostycznych oraz omówienie dolegliwości z pacjentem. Rehabilitacja jest procesem, czas trwania i intensywność ustala się w zależności od stanu i potrzeb pacjenta.

Kiedy udać się do gabinetu fizjoterapii?

Z porady i usług profesjonalisty w zakresie fizjoterapii można także skorzystać w przypadku urazów takich jak:

 • urazy sportowe;
 • złamania, skręcenia, zwichnięcia, naderwania;
 • świeże skręceń stawów skokowych;

Wczesna rehabilitacja pozwoli zapobiec pogłębianiu się urazu, a nawet go wyeliminować. To też szansa na szybszy powrót do uprawiania sportu.

Fizjoterapeuta jest w stanie pomóc również w takich sytuacjach jak:

 • przygotowanie do operacji, artroskopii,
 • stany pooperacyjne: kręgosłupa, kończyn, atroskopii, rekonstrukcji więzadeł, ACL, endoprotezowanie, alloplastyka (rehabilitacja pooperacyjna),
 • powrót ruchomości po opatrunku gipsowym, unieruchomieniu (rehabilitacja ortopedyczna).

Zabiegi fizjoterapeutyczne Gliwice

Profesjonalne działanie fizjoterapeutów obejmuje nie tylko diagnostykę i masaż leczniczy. Po kwalifikacji problemu pacjent może otrzymać serię zabiegów. Mogą okazać się wystarczające w konkretnej dolegliwości, z którą zgłasza się pacjent albo stanowić uzupełnienie pracy w gabinecie, na przykład masażu.

Wady postawy u dzieci – centrum fizjoterapii w Gliwicach

W pracy z najmłodszymi pacjentami fizjoterapeuci koncentrują się często na tym, aby niwelować wady postawy. Bardzo istotna jest świadomość, jak ważne są wczesne rozpoznanie i konsekwencja działania.

Jeśli nie pojawiają się jeszcze fizyczne dolegliwości, regularne ćwiczenia pomogą uniknąć problemu w niedalekiej przyszłości. A gdy wada już się rozwija, terapia może wciąż przynieść zamierzone efekty.

Gabinet fizjoterapii – rehabilitacja pooperacyjna w Gliwicach

Fizjoterapia to dla pacjentów najlepsze rozwiązanie w przypadku dochodzenia do zdrowia po zabiegach operacyjnych lub udarze. Będzie również idealnym rozwiązaniem dla Pacjentów po złamaniach, unieruchomionych lub też borykających się z chorobami zwyrodnieniowymi, na przykład stawów.

Zabiegi fizjoterapeutyczne oraz właściwie dobrane ćwiczenia będą w tym przypadku uzupełnieniem kompleksowej rehabilitacji.

Centrum rehabilitacji ortopedycznej w Gliwicach

W pracowni fizjoterapii i rehabilitacji Centrum Medycznego GlivClinic zapewniamy pacjentom zaangażowanie, pełną analizę dokumentacji medycznej, diagnostykę oraz konsultacje z innymi specjalistami, np. ortopedą. Specjalizujemy się w terapii manualnej.

Terapia manualna to nie masaż relaksacyjny, choć może nosić znamiona relaksacji, szczególnie gdy ból związany z dolegliwościami ustępuje.

Nasz zespół to fachowcy, którzy mają doświadczenie zawodowe, stosują w stosunku do pacjenta indywidualne podejście i chętnie odpowiadają na pytania.

Nowoczesna fizjoterapia Gliwice

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą GlivClinic. Aby umówić się do specjalistów konkretnej dziedziny, również do fizjoterapeutów, możesz skorzystać z wygodnej rejestracji online przez widget dostępny na naszej stronie bądź portal Znany Lekarz.

Zadbaj o zdrowie i rozpocznij rehabilitację w Gliwicach dostosowaną do swoich potrzeb i problemów.

Dagmara Wycisk - ZnanyLekarz.pl
Karolina Telega - ZnanyLekarz.pl
Magdalena Ciongwa - ZnanyLekarz.pl

Subscribe our
newsletter

***We send one a month.